Lot: 027087. 6,00 kr. Jeg fjerner naturligvis det eller de billeder som jeg bliver bedt om at fjerne, men indtil da forbliver de i denne trd. 21.00. New products every week.
Samling Svenske Postkort | Kp p Tradera (585132981) 40,00
Samlet 150,- kr. Kbes som beset.
You will receive an invoice immediately after the sale. 10 talking about this. Bud
Nogle gange er der et par blade med et par afrevne hak. 200,00. I forlngelse af julekortene blev ogs andre lyknskningskort fremstillet, der kunne bruges p andrerstiderog dermed voksede en helt nybranchefrem.
Kp Samling Svenske Postkort p auktion hos Tradera! Copyright 2023 Yah.dk ApS.
Postkort fra Danske Byer - bjorneri forskellige gamle festtelegrammer fra 1930-1945 og 1970. 55,00 kr. 0
NYBORG: Nr . Byd nu, Solgt
Postkort, Gamle franske, 3 stk postkort fra Cagnes, La Cote dAzur.
Postkort - Kb og Slg billigt p Auktion hos DK's frende Danmark var langt bagefter England og Tyskland med hensyn til produktionsprocessen, s de frste kort var temmelig primitive i udfrelsen. Du har ikke vundet. Byd nu, Solgt
Desuden julekort, kort med personer, byer, bygninger m.m. 25,00 kr. Har du tnkt p `DEM`. 30,00
Motiverne er her normalt det hvide hus fortolket af en kendt kunstner. Fast Pris. B2 Postkort Fra Port Stanley 4:44 Sort/hvid fra Skanderborg Adelgade er ubrugt og i perfekt stand - mle 15 x 10.5 cm og signeret Stenders i hjre hjrne
Postkortklubben.dk Hardback. 23 til skriftligt/online tilbud, kataloget er p over 100 sider.
MobilePay, Postkort, 2 gamle postkort med billeder af gamle malerier. Oplyst pris er fast og eksl. 1 re orange blkannulleret. 52 kroner til hjemmeadressen Stampsauctions for all. Julemrket I 1904 blev julemrket opfundet af en dansk postmester, Einar Holbll.
Postkort 25670 ; Forsendelser/ posthistorie 7168 ; Frimrker Norden 27175 ; Frimrker Vesteuropa 15071 . Kortene er til salg under de respektive destinationer: Postkort fra min Aarhus-samling. Denne vare er solgt til fast pris.
Danmarks Filatelist Forbund - Spndende organisation for samlere ?, Fint gammelt / ldre postkort . 40,00 kr. Byd nu, Solgt
I1904blevjulemrketopfundet af endanskpostmester,Einar Holbll. Lagerstatus: P lager. Tidligere bud Bydere. MobilePay. Bids can also be submitted at this time. Venligst ingen personlig afhentning. Bud
gammelt stv og snavs i rillerne. Opret AnnonceAgent Ls hvordan vi sorterer sgeresultaterne 21 / 395, Postkort, Samling p 30 gamle, sort/hvide postkort fra Ribe. kr. De er ligesom mere gennemfrte, og oser af jul og stemning. The conditions of "Weekly Auctions". kr.
| Auktion 355 | Hele Verden Postkort fra Danmark er fra : 224 gamle "nye" julekort - rigtig pn stand , sidder alle i plastlommer.
Andre samleobjekter, Netvrks stik og dser, 1 Kasse dele til gamle netvrkssystemer. Translate. Den eneste, h LP, C.V. Jrgensen, Lediggang Agogo, velholdt LP udgivet i 1983
Venligst ingen personlig afhentning. GAMLE DANSKE POSTKORT VILD MED GAMLE POSTKORT FRA KBENHAVN ? Gruss aus kort. 1904. retro postkort - GulogGratis.dk Forside Samlerobjekter Andre samlinger Postkort Postkort 960 Privat Samlerhuset Marienlyst Helsingr - Kurhotellet - Marienlyst u/n - Ubrugt 50 kr. Strandvejen set paa gamle postkort, Kenno Pedersen, emne: historie og samfund, Pn halvstor lrreds-ib. 40,00 kr. Postkortene er med og uden frimrker. 8,00 kr. Motivet p julekortene kan vre rene kristne symboler somJesu fdselog Betlehemstjernen, traditionelle grds- og vintermotiver, gerne med nisser, eller rene sekulre varianter, gerne humoristiske, som refererer til aktiviteter knyttet til julen, som julehandel, julepynts produktion, juletrsindkb og dans omjuletr. Der er en del med billede af Kong Chr. + porto - Grydes,Kodal Den gamle bydel, Fiskergade i sne 9900, Danmark, Postkort, Ubrugt. Subscribe. Afhentning: Hjrring. 0
Skick: Begagnad Utropspris 72 kr En lille del af de billeder jeg viser i bloggen er fundet p nettet, men strstedelen har jeg selv stet for, -og Jeg prver s vidt muligt at kildeangive billeder og tekst som ikke er mine egne. Med krlig hilsen det erotiske postkort, Erik Nrgaard, emne: erotik, 1968 - 10kr,- stk 15,00 0 Bud Byd nu Auktion (237-3) julekort med signatur LAM og julemrke 1957 STEMPLET KBENHAVN Slger: as.ke PostNord kr. (ca. 14,00 . Skick: Begagnad Fri Frakt Copyright 2023 Danmarks Filatelist Forbund. Postkort, Motiv fra Vesterhavet.1930erne, Fint gammelt / ldre postkort .
A2 Fingeren P Pulsen 3:00 Slges samlet for 40 kr. EVENTAUKTION Norden klassisk r 1851-1933.
Postkort - DFF Netsalg Nu nedsat med Kr. Postkort auktion starter hver torsdag og slutter hver sndag fra kl. Derudover er der danske postkort GAMMELT DANSK SLV TIL BORDBRUG, Boesen & Bje, emne: design, Denne flotte hardback bog blev udgivet i 1948. Forlag: Peder Friis, MusikForlag. Buying and selling letters and postcards. Estimate.
No buyer's premium. Matthew kommer p sporet af fire identiske drab i 1973, som har forbindelse til to 11-rige pigers sporlse forsvinden. 9,50 kr. Stt vore annoncrer - de sttter os. I alt ca. Bud
Har du problemer eller sprgsml, s skriv tilstamps@stamps.dk. Ca. Kan afhentes p sterbro. Microsoft Edge eller Safari. 0
35,00
Weekly Auction Postal History sales is starting on Mondays and is ending on Wednesdays from 21:00 (Danish time) and Postcard sales is starting on Thursdays and is ending on Sundays from 21:00 (Danish time). Samleobjekter, Postkort. No buyer's premium. Srdeles omfattende originalt parti i 8 store flyttekasser med i alt ca. Klik p deres annonce. De to sager flyder sammen for Matthew, og han fr hurtigt gravet fingrene dybt ned i bde nutidens og fortidens blodige mord. hardback.
Snelagt Vej gennem en Landsby. Stt vore annoncrer - de sttter os. Se billeder af poststempel p 2 af de ldste daterede postkort fra 1904 og 1915. 25,00
Slges samlet for 40 kr. Muse dauphinois ligger over kvarteret Saint-Laurent i det fredede historiske monument Sainte-Marie d'en-Haut og er et akkrediteret " Muse de France" ( Museum of France) og deltager i den lange nat af museer. ugeauktion Se og byd p auktionen Formlet med gamle-dage.dk er at gemme nogle indtryk og minder fra en svunden tid, som jeg mange gange tnker tilbage p med stor glde.
Pn indvendig. - Blingbjerg .
Klik p deres annonce.
var notice = document.getElementById("cptch_time_limit_notice_36");
Men kaos bryder ls, da mumien er forsvundet, og en betjent findes opsprttet og tmt for indvolde. Bud
ill. i s-h. alm.
Umiddelbart efter salget udsendes der regninger p de kbte varer. 2.000 og derunder. 15,00
30,00 kr.
Bud
I 1840erne udsendtedronning Victoriade frste officielle julekort. 1 re orange i marginalblok. Alle kort og ske slges samlet for 25,00 kr.
Postkort: Gamle postkort - Blogger 4,50 kr.
Firefox, Microsoft Edge, or Safari.
Byd nu, Solgt
Mange brugte. Byd nu, Solgt
19 Byd nu, Solgt
18.02.2023), Skive Kilden i Krabbesholm skov - sendt ca.
Sidste buddag den 19. november 2013. jern vgt Auktion slut Vindende bud: 25,00 DKK Auktion slut; Christiania LP Byd nu, Solgt
Byd nu, Solgt
Slges samlet i ske. pladerense maskine, dermed fri for 1905. S er event-auktionen i fuld gang. Kp Vykort Odense H.C. Andersens hus p auktion hos Tradera! Copyright 2023 Danmarks Filatelist Forbund. Antager alderen er omkring 100 r. Ja det er en form for Danmarkshistorie. Alle billederne jeg har fundet ligger frit tilgngeligt p nettet, og jeg har blot hentet dem jeg godt kan lide. All Categories; Afdeling for kvinder 230 Afdeling for mnd 34 Afdeling for brn 83 Antikviteter, kunst og keramik 2599 Biler/Kretjer 581 Slges samlet for kr.
(L1830) Helsingr gamle fattigaard se foto - dansknetauktion.dk 50,00
danske version: Der er lang, lang vej til Tipperary, ikke at forveksle med den danske kr. );
Virkelig gamle. Lg i kurv Mere info. Prisen er ialt for alle 28 postkort. Postal History sales is starting on Mondays and is ending on Wednesdays from 21:00 (Danish time) and Postcard sales is starting on Thursdays and is ending on Sundays from 21:00 (Danish time). 0
Postkort, Rudbl.
Holland - By og landskab - Holland. - Postkort (Samling af - Catawiki Af Michael Bonnevie Dette indlg vil efterhnden som jeg fr skrevet nyt, blive stedet hvor jeg samler foto og kamera begreber. Ls mere , Makrotur i solskinnet med 20 mm mellemring, Af Michael Bonnevie Sidste r kbte jeg et Mcoplus mellem rings st, og det har ikke vret luftet det helt store, Ls mere , Af Michael Bonnevie Det er ikke ofte at jeg filmer med mit Nikon grej, men engang imellem tager jeg en tur, Ls mere , Af Michael Bonnevie I denne lille mini tutorial, vil jeg se lidt p Bracketing! :-). Gldelig jul og godt nytr, Krlig hilsen NN2. Portoen er Kr.19.- 1905. Kan fremsendes med GLS til nrmeste afhentningssted i DK.
Kb og Slg billigt p Auktion hos DK's frende - Yah.dk - Militrobjekter 30 Nov 2017. Silkeborg SOLGT Kan fremsendes med GLS til nrmeste afhentningssted. Slges samlet.
De Muse dauphinois (Dauphinois Museum), der ligger i Grenoble ( Frankrig ), der er dedikeret til etnografi, arkologi, historie og samfund af den tidligere provins i Dauphin . For et godt indtryk, se de scannede billeder. Det tager blot et jeblik at oprette sig som bruger, og det eneste det krver er, at du har en e-mailadresse.
Bud
Se transportmjligheter. EVENTAUKTION Norden klassisk r 1851-1933. DKK 25,00 Skalatryk af 5.50 Den gamle by. SAMLET
stamps.dk - webshop for samlere med breve og postkort 1900-tallet. 400) Samling gamle lyknskningskort, telegrammer, postkort mm. Nostalgisk blog om fotografi og de gode gamle dage. Julekorter en hilsen, der sendes til venner og bekendte vedjuletid. MobilePay. kr. Portoen er Kr.19.- De var trykt p stiftkartonog var hndkolorerede af farvelgger Mason. kr. 1900 og frem til ca. Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret.
display: none !important;
1,50 kr.
Kan spille og krer rundt. three weeks prior to the auction in question. })(120000);
Postkort, danske gamle billeder, 3 meget gamle danske billeder over 100 r, frit valg 25 kr. Gamle bordkort og lyknskningskort se srskilt under samleobjekter. Byd nu, Solgt
S hun kaster sig ud i alt det, Santorini har at byde p de s Postkort, Telegrammer, Ca. Julekort sendes af mange, ogs ikke-kristne, i den vestlige verden og i Japan. SENESTE OPDATERING UNDER POSTNUMMER 2300 til 3480 den 29/5-14 2000 til 2200 den 29/3-14 1000 til 1500 den 19/3-14 1000 til 2400 den 18/3-13 Via menupunktet "min samling" kan du klikke dig ind og se et udsnit af de kort, jeg samler. Men Liv nsker ikke, at fortiden skal st i vejen for en mulig genforening med hendes far. cg@bruun-rasmussen.dk.
Bud
Mnt- & Frimrkeauktioner Vi afholder Online Auktion med mnter og frimrker sidste sndag i alle mneder. Se nogle af mine andre annoncer Postkort, Fine gamle postkort fra Rudolf Olsen Kunstforlag - Kbenhavn. Aabenraa Aags ved Elisenlund Snderborg Strandparti
God vrdi porto. kort. version: Der er lang, lang vej til Tappernje (sangkort nummer 17!).
Muse dauphinois - Muse dauphinois - abcdef.wiki Postkort auktion - Grenaa Posthistorie MED GAMLE DANSKE FRIMRKER OG VBENSKJOLD. Kber betaler evt. GAMLE FRA 1980 ERNE Mine forldres konfirmation i 1930 og bryllup i 1945 samt Slvbryllup i 1970 ude p landet. ( B 11055) DAUGBJERG HANS VESTERGAARD VED INDGANGEN TIL DE GAMLE KALGRUBER Slger: pnfrim. samlet pris, Postkort, Graasten Slot.Fra 1956, Fint gammelt / ldre postkort . Vi har med begejstring lst hendes flotte bger "Vi har det s dejligt" og "Hilsen fra Amerika" som med udgangspunkt i postkortet tager os en tur rundt i det danske sommerland i 1920erne og historien om de danske udvandrere. Timed. Tidigare bud Budgivare. Det er egentlig ikke et typisk julekort, men er bliver brugt som en julehilsen. Med tiden blev Prangs kvalitetskort dog udkonkurreret af billige kopier og Louis Prang mtte trkke sig tilbage fra markedet. Se transportmuligheder.
115 album og indstiksbger med samlinger og lagerpartier Vurdering : 7.500 DKK Hammerslag: 7.500 DKK 2304/5494 Realisation. Mange stemplede og med frimrke.
Julekortet blev opfundet iEnglandi1843afSir Henry Cole. Fredag efter endt auktion vil forretningen vre lukket for personlig betjening, da vi har travlt med at pakke jeres varer og f dem sendt ud i god ro og orden. Bud
Bud
Venligst ingen personlig afhentning. 5 brugte kort. Stand vinyl: VG+, vinylen er renset i Nogle julekort blev lavet i serier, der blev solgt i en periode, der strakte sig fra 1940'erne og helt op til 1980'erne. Let slid p cover MobilePay, Postkort, Voderup Klinter.r, Fint gammelt / ldre postkort .
POSTKORT 02.03.2023 | Frimrkebutikken Tre meget gamle postkort fra grnseovergangen i Rudbl, hvor grnsen gr midt i vejen. foto(5842K+5287N), Postkort, Skagen, 4 stk gamle postkort fra Skagen. Liv slr til og rejser afsted. CA. =
kr. Portoen er Kr.19.- bog med lidt slidt smudsomslag. Love & Olives - En Rejse For Livet - Love And 3 - , Anden, Bger > Ungdomsbger, Love & olives Liv Varanakis har ikke srligt mange minder om sin far og med god grund. De fleste er nye fra en tidligere grossist. Bud
Byd nu, Solgt
Gamle postkort - Genbrugsauktion Men hun husker stadig deres store, flles interesse for grske myter og den forsvundne by Atlantis. 35,00
Hjem; Sg . 6230-fritid 45,00 kr. Byd nu, Solgt
Porto er Kr. Diverse motiver: brn, naturbilleder, julekort, bygninger, tegninger, private fotos, etc. kr.
(Kr.50,-) Betaling MobilePay.
Postkort | GulogGratis - Gamle postkort kbes & slges -Bl.a. retro En sgeagent overvger udvalget konstant, og underretter dig med det samme, nr der kommer noget p auktion, som du leder efter. 0
. B03 AFA 24, 5 re tofarvet, antageligt 1. tryk Slger: Fila301. gb.
Portoen er Kr.19.-
Vykort Odense H.C. Andersens hus | Kp p Tradera (585313428) 6,00 kr. 0
30,00 kr. + evt. Bud
Samleobjekter, Militrobjekter. 30,00
Ved at oprette din gratis Catawiki-konto kan du byde p alle vores 65.000 srlige objekter, der er p auktion hver uge. Sg efter: S er event-auktionen i fuld gang. 8,00 kr. Hftet er med patina men selve postkortene er i god stand for deres alder. Vi har valgt Lene da hun er en af de medlemmer i Postkortklubben som aktivt viser sine postkort for omverdenen. 1960'erne til 80'erne.
Varenummer : 2959316 Beskrivelse 6 album med gamle postkort.
Du kan indstille dine cookie prferencer, ved at bruge knapperne forneden. Internationale Postkort Auktion (Italienske), Byd p over 65.000 srlige genstande hver uge, udvalgt af 240+ eksperter, Opdater din browser for at optimere din browseroplevelse, Klassiske Biler, Motorcykler & Automobilia. Gr.
the newest version of either Chrome, Allegade havehus- Fritz Benzen 562 - ubrugt, Kbh. Toggle navigation. Se ogs mine vrige annoncer. MobilePay, gamle postkort 1-3 rudkbing sydlangeland og stryn, af erik bonde hansen, emne: lokalhistorie, stryn, nordlangeland. UBRUGT setTimeout(
Eldre postkort og bilder, primrt fra Vestlandet.
Vinder du flere lodder fra n auktion, vil vi altid tjekke, om kombineret forsendelse er mulig. 21x20 cm.
Postkortklubben.dk 10,00 kr. DFF Netsalg. Ogs sentimentale eller humoristiske motiver med dyr eller brn var populre. Yostys gamle Pavillon- Fritz Benzen 574 - ubrugt, KBH.
Samling gamle postkort, feltpost og lyknskningskort mm Snderborg / Mommark Strand 20,00
Postkort, 17 Gamle Postkort, 17 stk. Mske kan du bruge billederne til noget kreativt. Internationale Postkort Auktion 29 juli - 4 august 2022 Slutter i morgen 11:00 Kurator Anton Stikkelman Ekspert i Postkort Nuvrende bud Nuvrende bud Nuvrende bud Nuvrende bud Startbud 36 Italien - By og landskab - Postkort (90) - 1911 7 K. Feiertag illustratorer og W. Failkowska - Postkort (50) - 1910-1930 Nuvrende bud 50 En dag modtager hun et postkort fra sin far, der beder hende flyve til Grkenland for at hjlpe ham, da man er ved at lave en dokumentar om hans teorier om Atlantis. Cyklister ved Stoppenlen - fotokort - Ubrugt, KBH. Nye varer hver uge.
Frimrker & postkort - Bruun Rasmussen Kunstauktioner Fredens Bro - E.Kulle 4898 - sendt 1908, Bjergsted Skovridergaard - sendt 1908 - Svndals boghandel, Rdding Parti - sendt 1914 til soldat - portofri, Sakskbing Raadhuset og forretning - sendt 1908. Subscribe. Fra byer og egne: Rudkbing, Nykbing Falster, Svendborg (3), Gjrlev (4), Skagen, Frederiksberg, Kerteminde, Humble, Bjerreby, Haderslev (2), Vordingborg, Tranekr (2), Karrebksminde, Nstved, Roskilde, Fredericia (5) samt Mosegrden. Stt vore annoncrer - de sttter os. Postkort, POSTKORT DANMARK, POSTKORT der opkrves ikke salr. Portoen er Kr.19.- Motivet er fra et gammelt maleri af P.C. Og der er Statstelegrammer, som kunne bestilles og sendes hos Post-og telegraf-vsenet. Det er nu blevet en fasttradition, at de flger de sendte julehilsner og slges for at sttte et velgrende forml. (1kg) Betaling MobilePay. stk. Tilmeld; Log ind; Din kurv: DKK 0,00. P bagsiden af det ene postkort er trykt: Cellofix - Postkarte D. R. P. 176323 OBS.
Skalatryk af 5 50 Den gamle by 2009 Danmark AFA 1563 Frimrke Oftest er det en meget kort skriftlig hilsen i stil med Kre NN.
Fra starten af ca. 25,00
1906 - Danmark - Postkort - Brugt m. mrke. Slges samlet for 30 kr. 0
Vagten i Tjhusgaarden - Fritz Benzen 529 - ubrugt, KBH. All lots will be available here at bruun-rasmussen.dk with descriptions and pictures approx. - Bornholm,Dybedal,Majdal Byd nu, Solgt
Pris 20 kr. Kbt p fransk loppemarked. Tracklist: Skynd dig at byde senest 15. marts 2023. 12,00 kr. Julekortforsendelserne er eksploderet i lbet af de sidste 100 r. 45,00 kr. Hvornr har du sidst lst i funktionen "hjlp"? Forrest paa Vejen iler et Par Piger med hinanden i Haanden Toget i Mde. Byd nu, Solgt
Find Gamle Postkort p DBA - kb og salg af nyt og brugt 18 Postkort, nogle med frimrker 20,00
Varde Kommune i billeder, videoer og med lokale kunstnere - Facebook 3,95 kr.
.hide-if-no-js {
Kortene var populre og flere tusinde eksemplarer blev solgt og sendt med postvsenet pklistret de helt nyefrimrker, der blev opfundet i1840.
SL-BD22D. Sender gerne. For hurtig svar/kontakt skriv gerne SMS. Hans kort var sledes af hj kvalitet og omkring 1888 blev der trykt over 5 millioner af dem om ret. Oplyst pris er fast og eksl. Byd nu, Solgt
Kontakt os hvis du har sprgsml, specielle nsker eller materiale til salg, Har du problemer eller sprgsml, s skriv til. Matthew bliver sendt til kanten af indlandsisen for at dkke opdagelsen af en mumificeret nordbo-viking, den frste velbevarede viking, der nogensinde er fundet. De fleste dser er til LK rammer. De royale julekortmotiver var portrtter, der illustrerede forskellige begivenheder fra ret der gik. Andet, Blandet 60'er og 70'er, Prang forbedrede format og farvetryk han brugte op til 20 forskellige farver.
- Postkort (59) - 1901, Italien - Racerbaner, Sports, Bil - Postkort (Par af 2) - 1906-1925, Italien - Serie Paver Litografier Armanino ikke rejst - Postkort (Samling af 71) - 1903, Italien - Fantasy, Romantiske kvinder og par - Postkort (Samling af 26) - 1900-1930, Italien - Julius Evola Dada Futurisme - Enkelt postkort - 1936, Italien - Landskab - Postkort (Samling af 133) - 1900, Italien - Postkort fra den italienske generaludstilling i Torino - Enkelt postkort - 1898, Italien - Postkort (Samling af 120) - 1900-1960, Italien - Francesco Trombadori fotodynamisk futurisme - Enkelt postkort - 1936, Italien - Propaganda anti strig tegning Mazzoni franchise fra frste verdenskrig - Postkort (Par af 2) - 1915-1918, Italien - Postkort (Samling af 179) - 1888, Italien - militr - Postkort (St af 68) - 1915-1918, Italien - Venedig - Postkort (Samling af 81) - 1900-1940, Militr, Kongeriget Italien - Regimental - Postkort (St af 24) - 1950, Schweiz - Postkontor - Postkort (St af 13) - 1969, Italien - Frste Verdenskrig - Postkort "Common Sense and Tricolore" Firenze 1927 Ezio Anichini - Enkelt postkort (Frste verdenskrigs postkort "Fiat Truck Column" med indtgtsstempler psat af 1) - 1919, Italien - By og landskab - Postkort (Gruppe af 97) - 1900, Italien - Reklame - Enkelt postkort - 1943, Italien - 4 postkort + kuvert Udstilling af 1958 1. rhundredes maler Segantini italiensk divisionisme - Postkort (Gruppe af 5) - 1958, Italien - Reklame Krudt og Jagt Sipe + NC - Postkort (Par af 2) - 1950-1959, Forskellige lande - 1. verdenskrig, Militr, Med fotokort - Postkort (Samling af 47) - 1900-1950, Belgien, Frankrig, Italien, Schweiz, U.K. - By og landskab, Slotte og monumenter - Postkort (Gruppe af 322) - 1903, Italien - Det gamle Rom Quo Vadis-postkort med tidstypiske skulpturer - Postkortalbum (Samling af 20) - 1919-1921, Italien - By og landskab - Postkort (Samling af 500) - 1900-1989, Italien - By og landskab - Postkort (Gruppe af 120) - 1910-1970, Italien - Ordenens Stormestre - II serie - Postkort (St af 10) - 1990, Italien - Stort format - Forskellige steder og sevrdigheder - Postkort, boks (Samling af 480) - 1920-1970, Italien - Postkort (Samling af 190) - 1905, Fascistisk Italien - postkort af illustrator Tafuri - Milits - Spansk krig Srede legionr stttet af Jesus Kristus - Enkelt postkort - 1937, Det fascistiske Italien Anden Verdenskrig - Militrt postkort - Royal Army 25th Artillery Regiment Assietta - Enkelt postkort - 1940, Italien - Fascisme - Mussolini - Postkort (1) - 1941, Italien - Militr - Postkort (Gruppe af 6), Italien - Militr - Postkort (Gruppe af 6) - 1943, Italien - Militr - Enkelt postkort - 1939, Italien - Militr - Enkelt postkort - 1941, Italien - Militr - Enkelt postkort - 1943, Italien - Politik - Postkort (St af 6) - 1940, Italien - Tyve r fascistisk franchise - Postkort (Gruppe af 5) - 1942, Italien - Tyve r med fascisme Littoriali - Enkelt postkort (1) - 1940. Forsiden blevdesignetafkunstnerenJohn Callcott Horsley, kortet blev trykt afJobbins of Warwick CourtiLondonog hilsnen ldA Merry Christmas and a Happy New Year to you. KUN SMS OG DBA BESVARES. 1910, Postkort, Danske Kbenhavn, 10 gamle post fra Kbenhavn og Tivoli , pr stk 10 kr eller 90 kr for alle, Postkort, Gamle danske militr humrpostkort. MobilePay, Postkort, Lkken.4 motiver.1930erne, Fint gammelt / ldre postkort .
Det vkker gode minder hos borgerne. Katalognr.
Frimrke og postkort auktioner online - DFF Netsalg Posthistorie auktion starter hver mandag og slutter hver onsdag fra kl. timeout
Online Auktioner Intet succesgebyr Frimrker, Postkort, Breve og Mnter Drevet af Danmarks Filatelist Forbund EVENTAUKTION Norden klassisk r 1851-1933 S er event-auktionen i fuld gang. (originalt postkort fra boghandler til kunden i 1948 inkluderet - (se billede 5)
Craftsman Lathe Serial Number Lookup,
Articles G